ETNÜ Meelte Kooli Rimiga pilootprojekti suuroetaja on Rimi Eesti Food AS!

Eesti Toitumisnõustajate ja -terapeutide Ühendus tutvustab uut lähenemist, mis võiks panna ka kõige valivamad lapsed juba lasteaias brokolit ja porgandit armastama. See tähendab, et lastele üksnes ei tutvustata tervislikku toitu, vaid neil lastakse sellega mängida ja lastepärasel moel tutvuda. Seda nimetatakse meeltepõhiseks õppimismeetodiks, mille pilootprojekti jaoks on ETNÜ saanud tuule tiibadesse ühiskondlike algatuste inkubaatorilt NULA. „Laps õpib maailma tundma kõigi meeltega: nägemise, kuulmise, kompimise, haistmise ja maitsmisega,” selgitab programmi koordinaator toitumisterapeut Külli Holsting.

Toeta Meelte kooli programmi jõudmist kõikidesse Eesti lasteaedadesse ja koolidesse!

Siin on mõned toetamise võimalused:

* Tule meie suursponsoriks, et saaksime käivitada pilootprojekti ning programmi välja töötada!
* Toeta pilootprojekti sulle sobiva rahalise panusega või rahakogumisel abistamisega!
* Toeta meie valmis 20-nädalase programmi läbiviimist peale pilootprojekti, et saaksime pakkuda programmi lasteaedadele ja koolidele soodsama hinnaga või hoopis tasuta!
* Toeta programmi toiduainete või vahenditega, mis on vajalikud laste õpitundide läbiviimiseks!
* Levita sõnumit.

Kui tunned, et soovid panustada Eesti laste paremasse tervisesse, võta meiega julgelt ühendust, oleme avatud kõikidele pakkumistele!

Eesti Toitumisnõustajate ja -terapeutide Ühendus MTÜ
EE037700771001646006
Märksõnaks: “Meelte kool”

Lisainfo ja kontakt:
info@toitumisnoustajad.ee

 

Sensoorne toitumisõppe programm “Meelte kool” I ja II kooliastmesse viiakse läbi KÜSKi vabaühenduste 2020. aasta arenguhüppe toetuse abil

KÜSKi (Kodanikuühiskonna Sihtkapitali) toetusel alustas ETNÜ septembris 2021   pilootprojekti Meelte kool Tallinnas Järveotsa Gümnaasiumis, Tõnismäe Reaalkoolis, Südalinna ja Tondi Koolis ning Tartus Descartes koolis . Meelte kooli tunde viivad läbi ETNÜ liikmetest toitumisnõustajad, kes on saanud vajaliku koolituse tundide läbiviimiseks. Meelte kooli tundides kasutatakse Sapere rahvusvahelist metoodikat, kus läbi meelte õpitakse tundma oma individuaalset maitset ja arendatakse oma sensoorseid oskusi.

Projekti eesmärgiks on muuta laste toiduvalikud mitmekesisemaks ja suurendada julgust proovida uusi maitseid. Igast koolist osaleb üks klassitäis õpilasi, kokku veidi üle 100 lapse, kes läbivad 35-nädalase kursuse, mille jooksul avastatakse oma meeled ja maitsed ning õpitakse lugu pidama puu- ja köögiviljadest.

Projekti periood on 1.12.2020 – 31.07.2022, mille jooksul viiakse koolides läbi pilootprojekt, koostatakse Meelte kooli käsiraamat.

Meelte kooli projekti aitasid ellu viia aktiivsed ETNÜ tegevlikmed.

Meelte kooli projekti  toetavad ka Tallinna Haridusamet ja RIMI Food AS.